Неділя, 28.02.2021, 11:55
Вітаю Вас Гість | RSS

ШИШЛІВСЬКИЙ ОЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

Меню сайту
Міні-чат
Погода села
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 83
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Форми роботи

Форми роботи з батьками


БАТЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ - дуже своєрідна форма роботи з батьками, що дає можливість не тільки слухати лекції педагогів, а й самим вивчати літературу з проблеми. Батьківські читання допомагають батькам переглянути свої погляди на виховання, познайомитися з традиціями виховання дітей в інших родинах, по-іншому подивитись на свою дитину та своє ставлення до неї.

Батьківські читання - це прекрасна можливість знайомства батьків із цікавою дитячою літературою, новими іменами, що на слуху в дітей, але відомі їхнім батькам. Теми батьківських читань можуть бути приблизно такими.

1-й клас

Мудрість народних прислів'їв і приказок про виховання.

«Доросла» правда дитячих віршів С. Маршака про виховання.

Я. Корчак і його теорія виховання дітей.

«Ми вчимо дитину жити серед людей». Кодекс сімейного виховання.


2-й клас

Спілкуватися з дитиною. Як? (За книгою Ю. Гіппенрейтер.)

В. Сухомлинський про виховання хлопчиків і дівчинок.

Як стати героєм в очах власної дитини. Огляд періодичної преси про виховання.

Дитячі комплекси в дорослому житті. Записки дитячого психіатра Ю.Буянова.

 3-й клас

Як формувати та розвивати вольові зусилля дитини. (За книгою У.Джемса «Психология в беседах с учителями».)

Нестандартність мислення. Що це таке? (За книгою В. Кротова «Массаж мысли».)

Що робити, якщо... (За книгою М. Коляди «Шпаргалка для родителей».)

Дитячі витівки в дорослому житті. (За матеріалами періодичної преси.)

4-й клас

Як навчити дитину бути самостійною? (За матеріалами книги М. Коляди «Шпаргалка для родителей».)

Мудрість батьків. У чому її сутність? (За матеріалами книги Лопатіної та М. Скребцової «32 беседы по семейному воспитанию в школе».)

Психосексуальний розвиток дітей. (За матеріалами книги М. Кле «Психология подростка».)

До чого можуть призвести конфлікти в родині? (За матеріалами періодичної преси. Огляд листів дітей у дитячих журналах і газетах.)

5-й клас

Про книги та про читання дітей.

Феномен Гаррі Поттера.

Педагогічна культура батьків - застава успішного виховання молодого покоління. Я. Корчак і його теорія виховання дітей.

Закони сімейного життя. (За книгами К. Ушинського.)

6-й клас

Спілкуватися з дитиною. Як? (За книгою Ю. Гіппенрейтер.)

В. Сухомлинський про виховання хлопчиків і дівчинок.

Як стати героєм в очах власної дитини. (Огляд періодичної преси про виховання.)

Дитячі комплекси в дорослому житті. Записки дитячого психіатра Ю.Буянова.


7-8-й клас

Як формувати та розвивати вольові зусилля дитини. (За книгою У. Джемса «Психология в беседах с учителями».)

Нестандартність мислення. Що це таке? (За книгою В. Кротова «Массаж мысли».)

Що робити, якщо... (За книгою М. Коляди «Шпаргалка для родителей».)

Дитячі витівки в дорослому житті. (За матеріалами періодичної преси.)

 

БАТЬКІВСЬКІ ВЕЧОРИ - форма роботи, що об'єднує батьківський колектив. Батьківські вечори проводяться у класі 1-2 рази на рік або у присутності дітей, або без них. Батьківський вечір - це свято спілкування з батьками друзів твоєї дитини, це свято спогадів про власне дитинство й дитинство своєї дитини, це пошук відповідей на запитання, які ставить життя перед батьками.

 

Якими можуть бути теми батьківських вечорів? Найрізноманітнішими. Головне, у ході вечора батьки повинні вчитися слухати та чути один одного, самого себе, свій внутрішній голос. Теми батьківських вечорів можуть бути такими:

Рік народження моєї дитини - яким він був, цей перший рік?

Перші книжки дитини.

Майбутнє моєї дитини. Яким я його бачу?

Друзі моєї дитини.

Свята нашої родини.

«Можна» й «не можна» у нашій родині.

День народження нашої родини. Як ми його святкуємо?

Пісні, які співали ми у своєму дитинстві, й пісні сьогоднішнього дитинства.

Вечір спогадів. Покарання та заохочення в нашій родині.

Запитання дітей, що ставлять дорослих у глухий кут.

Фотографії нашого дитинства.

Як навчитись казати «дякую» своїй дитині.

 

БАТЬКІВСЬКІ РИНГИ - одна з дискусійних форм спілкування батьків і формування батьківського колективу. Проведення батьківських рингів у школі просто необхідне. Батьківський ринг проводиться задля того, щоби багато батьків могли утвердитись у правоті своїх методів виховання та провести ревізію свого педагогічного арсеналу, замислитись над тим, що у вихованні своєї дитини вони роблять правильно, а що не зовсім доречне. Корисність таких зустрічей полягає ще в тому, що вони дозволяють зняти будь-які закулісні розмови серед батьків про питання організації освітнього простору їхніх дітей, змісту навчального й виховного процесу.

 

Зразки тем батьківських рингів:

Погані звички - спадковість чи вплив соціуму?

Що ви робите, якщо маєте проблеми з дисципліною у своєї дитини?

Чи можна карати дитину у власному домі?

Що робити, якщо тато не цікавиться вихованням власної дитини?

Як навчити дитину завжди та скрізь бути людиною?

Спокуси та шляхи їх подолання.

«За» і «проти» шкільної форми.

Чи потрібні дитині свята?

Труднощі шкільного уроку. У чому вони полягають?

 

ЛЕКЦІЇ - це форма психолого-педагогічної освіти, що розкриває сутність тієї чи іншої проблеми виховання. Кращий лектор - сам учитель-вихователь, який знає інтереси, проблеми та турботи батьків. Головне в лекції - науковий аналіз виховних явищ, ситуацій, тому в лекції варто розкривати причини явищ, умови їх протікання, механізм поведінки дитини, закономірності розвитку її психіки, правила сімейного виховання.

 

При підготовці лекції варто враховувати її структуру, логіку, можна скласти план з указанням основних ідей, думок, фактів і цифр. Одна з необхідних умов лекції - опора на досвід сімейного виховання. Метод спілкування під час лекції - невимушена розмова, задушевна бесіда, діалог зацікавлених однодумців.

 

Тематика лекцій повинна бути різноманітною, цікавою й актуальною для батьків, наприклад:

Режим дня школяра.

Що таке самовиховання?

Індивідуальний підхід і врахування вікових особливостей підлітків у сімейному вихованні.

Дитина і природа.

Мистецтво в житті дітей.

Статеве виховання дітей.

 

КОНФЕРЕНЦІЯ - форма педагогічної освіти, що передбачає розширення, поглиблення та закріплення знань про виховання дітей. Конференції можуть бути науково-практичними, теоретичними, читацькими, з обміну досвідом, конференції матерів, конференції батьків. Конференції проводяться раз на рік, вимагають ретельної підготовки, передбачають активну участь батьків. До них готуються виставки робіт учнів, книг для батьків, концерти художньої самодіяльності тощо.

 

Теми конференцій повинні бути конкретними, наприклад: «Гра в житті дитини», «Моральне виховання підлітків у родині» тощо. Щоб зібрати матеріал і привернути увагу батьків, на заняттях університету педагогічних знань, що передують конференції, іноді заповнюється стисла анкета.

 

Конференція зазвичай відкривається вступним словом директора школи (якщо це загальношкільна конференція) або класного керівника (якщо вона класна). Зі стислими, заздалегідь підготовленими повідомленнями про свій досвід сімейного виховання виступають батьки. Таких повідомлень може бути три-чотири. Потім надається слово всім бажаючим. Підсумки підбиває ведучий конференції.

 

ПРАКТИКУМ - це форма вироблення в батьків педагогічних умінь із виховання дітей, ефективного рішення виникаючих педагогічних ситуацій, своєрідне тренування педагогічного мислення батьків-вихователів.

 

У ході педагогічного практикуму вчитель пропонує знайти вихід з якої-небудь конфліктної ситуації, що може скластись у родині у взаєминах батьків і дітей, батьків і школи тощо, пояснити свою позицію в тій чи іншій передбачуваній ситуації чи ситуації, яка виникла в реальності.

 

ПЕДАГОГІЧНА ДИСКУСІЯ - диспут, одна з найцікавіших форм підвищення педагогічної культури. Відмінна риса диспуту полягає в тому, що він дозволяє втягнути всіх присутніх в обговорення поставлених проблем, сприяє виробленню вміння всебічно аналізувати факти та явища, спираючись на отримані навички та накопичений досвід. Успіх диспуту багато в чому залежить від його підготовки. Приблизно за місяць учасники повинні познайомитися з темою майбутнього диспуту, основними питаннями, літературою.

 

Найвідповідальніша частина диспуту - проведення спору. Багато що визначає тут поведінка ведучих (їм може бути педагог або хтось із батьків). Необхідно заздалегідь установити регламент, вислухати всі виступи, запропонувати аргументувати свою позицію, наприкінці диспуту підбити підсумки, зробити висновки. Головний принцип диспуту - повага до позиції та думки будь-якого учасника.

 

Темою диспуту може служити будь-яка спірна проблема сімейного та шкільного виховання, наприклад: «Приватна школа - «за» і «проти»», «Вибір професії - чия ця справа?».

 

РОЛЬОВІ ІГРИ - форма колективної творчої діяльності з вивчення рівня сформованості педагогічних умінь. Зразковими темами рольових ігор із батьками можуть бути такі: «Ранок у вашому домі», «Дитина прийшла зі школи», «Сімейна нарада» тощо. Методика рольової гри передбачає визначення теми, призначення складу учасників, розподіл ролей між ними, попереднє обговорення можливих позицій і варіантів поведінки учасників гри. При цьому важливо програти кілька варіантів (позитивних і негативних) поведінки учасників гри та шляхом спільного обговорення вибрати оптимальний для даної ситуації варіант дій.

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕМАТИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ. Часто в рішенні тієї чи іншої складної проблеми педагог може одержати допомогу безпосередньо від батьків учнів, і цим не слід зневажати. Консультації з батьками корисні як для них самих, так і для вчителя. Батьки одержують реальне уявлення про шкільні справи та поведінку дитини, учитель же - необхідні йому відомості для більш глибокого розуміння проблем кожного учня. Обмінявшись інформацією, обидві сторони, можливо, дійдуть взаємної згоди в питанні конкретних форм батьківського сприяння.

 

У спілкуванні з батьками педагог повинен проявляти максимум тактовності. Неприпустимо соромити батьків, натякати на невиконання ними свого обов'язку стосовно сина чи дочки. Підхід учителя повинен бути таким: «Перед нами стоїть загальна проблема. Що ми можемо зробити для її рішення?». Тактовність особливо важлива з тими батьками, які впевнені, що їхні діти не здатні на дурні вчинки. Не знайшовши до них правильного підходу, педагог зіштовхнеться з їхнім обуренням і відмовленням від подальшого співробітництва.

 

Принципи успішного консультування - довірливі стосунки, взаємоповага, зацікавленість, компетентність.

 

ВІДВІДУВАННЯ РОДИНИ - ефективна форма індивідуальної роботи педагога з батьками. При відвідуванні родини відбувається знайомство з умовами життя учня. Педагог розмовляє з батьками про його характер, інтереси та схильності, про ставлення до батьків, до школи, інформує батьків про успіхи їхньої дитини, дає поради з організації виконання домашніх завдань тощо.

 

ЛИСТУВАННЯ З БАТЬКАМИ - письмова форма інформування батьків про успіхи їхніх дітей. Допускається повідомлення батькам про майбутню спільну діяльність у школі, поздоровлення батьків зі святами, поради та побажання у вихованні дітей. Головна умова листування - доброзичливий тон, радість спілкування.
Наші контакти:
ШИШЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ УЖГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с. Шишлівці,

вул. Добо Іштвана, 2

E-MAIL: sisloc.iskola@gmail.com

тел.: (0312)733-443

Пошук
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архів записів
Карта візитів
Рекомендуємо

Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz